Kotleba versus Islamský extrémizmus

Autor: Milan Fakač | 28.3.2017 o 8:59 | Karma článku: 4,51 | Prečítané:  721x

Pojem extrémizmus sa v poslednom čase v našich zemepisných šírkach dosť udomácnil. Tento pojem skloňujeme a používame čoraz častejšie. Extrémizmus má svoje zastúpenie aj na Slovensku. 

V Európe a vlastne na celom svete sa tento  termín začal spájať s radikálnymi skupinami z blízkeho východu a Afriky. Nedá sa nesúhlasiť. Atentátnici, vrahovia a organizácie, ktoré chcú dosiahnuť svoje ciele násilím treba nazývať extrémistami a priamo úmerne ich za to aj trestať. Nie je vôbec ľudské a v súlade so zdravím rozumom používať násilie, nenávisť a vraždy za dobrý prostriedok ako presadiť svoje ideológie.

Najväčšími upozorňovačmi na Islamský extrémizmus sú Kotleba ĽSNS. Dennodenne čítam na sociálnych sieťach príspevky ĽSNS a jej lokajov ako sa vyjadrujú len tým najhorším žargónom o extrémistoch z blízkeho východu a Afriky. Poukazujú na to, že sú pedofili, násilníci, nosia zbrane a nemajú úctu k ženám. Našiel som na jednej sociálnej sieti obrázok, ktorý ilustráciami popisuje aké sú Islamské hodnoty. Samozrejme túto animáciu zavesil na svoju stenu Kotlebov prívrženec,  ktorý chce ukazovať na iných extrémistov, len aby odpútal pozornosť od extrémizmu, ktorý tu presadzujú oni. Neodolal som pokušeniu a porovnal som hodnoty obidvoch extrémistických skupín. Radikálnych Islamistov a fašistických Kotlebovcov.

Hodnoty, ktoré vyznávajú radikálni Islamisti sú znásilňovanie, rezanie hláv, upaľovanie zaživa, ženská obriezka, bratie zajatcov, vraždy zo cti, zotročovanie, útlak žien, ozbrojený džihád, pedofília. Treba dodať, že tieto extrémistické hodnoty vyznávajú Islamisti, krorí vedú Džihád.

Hodnoty, ktoré vyznávajú fašistický Kotlebovci sú xenofóbia, šovinizmus, rasizmus, obmedzovanie osobných práv a slobôd, ozbrojovanie civilistov na bránenie majetku, policajné cvičenia v čiernych osadách s popieraním osobných práv a slobôd, výučba fašistických ideológií na školách, výučba detí strieľať zo zbraní na branných cvičeniach. Samozrejme táto ideológia má pôvod u obľúbených historických hrdinov, ktorých Kotleba uznáva. Čiže veci, ktoré sú mu blízke a jeho ideológia ich vyznáva sú strieľanie do civilistov, bombové útoky na civilistov, krádeže majetku civilistom a krádeže, a znehodnocovanie historických a kultúrnych hodnôt. Presne ako spravili napríklad aj radikálni Islamisti v Sýrskej Palmíre.  Surové zachádzanie s vojnovými zajatcami, ktorých fašisti používali na vydieranie, následne ich vraždili. Táto metóda vydierania tiež nie je cudzia ani Islámistom. Zotročovanie civilistov v pracovných táboroch, vražda miliónov ľudí. Sadistické vykonávanie vrážd týchto ľudí. Hladomor páchaný na civilistoch. Pokusy na mužoch, ženách, tehotných ženách, malých deťoch a kojencoch. Sadistické pokusy, pri ktorých ich rezali, lámali im kosti a nechávali zomierať. Genocídy rás, ktoré považovali za menejcenné.

Toto sú len zlomky ohavností, ktoré náš fašistický vodca vyznáva. Každopádne chcem poukázať na to, že každý vstúpenec Kotlebovej ĽSNS, ktorí na sociálnych sieťach zdieľa články typu ´´Tiso, jediný prezident ako Hitler´´, alebo ´´Hlinková garda bola crew fajn týpkov´´ tak vyznieva smiešne keď uverejní hodnoty vyznávané Islamom. Pravdupovediac, fašistická ideológia je v novodobej histórii celého sveta  zapísaná krvavejšími písmenami ako tá Islamská. Odpovedať na otázku kto je väčší extrémista si musí dať každý sám podľa svojich hodnôt  a úsudku. Pravda ostáva len jedna. Zlodej kričí, chyťte zlodeja. Čo je však smutnejšie na Slovensku vieme pomenovať ohavnosti Islamskej radikálnej ideológie. ale pred hrôzami, s ktorými máme priamu konfrontáciu v podobe ideológie Kotlebu zatvárame oči. Zatvárame oči pred fašizmom, ktorý už Slováci pocítili. Učili sme sa o ňom v školách. Na každom rohu Slovenska nájdeme pamätníky, ktoré nám majú pripomínať ohavnosti fašistickej diktatúry, a aj tak zatvárame oči. Preto vravím nazývajme extrémistami a fašistami aj Kotlebu a spol.  Už len ako symbolické ďakujem všetkým Slovákom, ktorí zomreli v bezcitnej fašistickej mašinérií.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majského péenky sa Najvyššiemu súdu nezdajú. Dal ich posúdiť znalcom

Podnikateľ môže dosiahnuť aj prerušenie súdu, ktorý sa ťahá už roky. Jeho spoluobžalovaný Brtva nedávno po verdikte ušiel.


Už ste čítali?